Strefa Prawdy > Bezpieczeństwo wewnętrzne firm

Kradzieże wewnętrzne czy defraudacje, są zjawiskiem powszechnie występującym w firmach każdej branży i są dokonywane przez ludzi na każdym stanowisku. Można by przyjąć, że im wyższe stanowisko, tym skala zjawiska jest wyższa. Wiąże się to z psychiką człowieka, która popycha nas do chęci ciągłego "bogacenia się", niestety, często poprzez czyny zabronione. Szereg prowadzonych badań potwierdza, że ludzie są z założenia nieuczciwi i większość z nas wykorzysta nadarzającą się okazję i dokona kradzieży.

Wyobraźmy sobie sytuację kiedy to idziemy chodnikiem a osobie idącej przed nami wypada z kieszeni gotówka, możemy ją podnieść i zachować dla siebie, możemy też ją zwrócić, od czego zależy czy ją zwrócimy? Czy większe jest prawdopodobieństwo zatrzymania jej dla siebie w przypadku kiedy jest to większa kwota? Czy może inaczej postąpimy jeżeli stratą zostanie dotknięta osoba wyglądająca na zamożną? Czy zatrzymanie gotówki w przypadku kiedy znamy jej właściciela to kradzież czy tylko znalezisko? Prawdziwym jest potoczne powiedzenie: "okazja czyni złodzieja". Im więcej takich okazji dajemy naszym pracownikom, tym bardziej narażamy ich na zjawisko kradzieży. W jednym przypadku będą to narzędzia pracy czy gotowe produkty, w innym przewidziane działania zorganizowanych grup, malwersacje finansowe czy też łapówki. 

Oferowane przez nas usługi audytorskie i doradcze, dedykujemy średnim i dużym przedsiębiorstwom Nasz zespół świetnie wykwalifikowanych praktyków z dziedziny bezpieczeństwa, wdraża na rynek przedsiębiorstw, najlepsze wzorce i praktyki stosowane w świecie bezpieczeństwa biznesu. 

Nasze usługi kierujemy do firm i instytucji, w których zagadnienia szeroko pojętego bezpieczeństwa, stanowią wartość kluczową / dodaną do sprawnego funkcjonowania całej organizacji. 

W celu poprawy jakości bezpieczeństwa prowadzimy audyty, konsulting i szkolenia z zakresu bezpieczeństwa środków technicznych, fizycznych oraz opracowujemy operacyjne procedury bezpieczeństwa, dedykowane do specyfiki pracy firmy. 

Poza szeroką działalnością w branży logistycznej, finansowej czy produkcyjnej, posiadamy bogate doświadczenie w konstruowaniu i prowadzeniu działów bezpieczeństwa u naszych klientów, w prowadzeniu śledztw wewnętrznych,  przeciwdziałaniem wyłudzeń odszkodowań jak i minimalizacją strat dla całej organizacji.

Ze swojej strony gwarantujemy profesjonalizm oparty na kilkunastoletnim doświadczeniu w tworzeniu struktur bezpieczeństwa w międzynarodowych korporacjach, oraz we współpracy z agencjami ochrony i służbami administracji państwowej.